Zvezda premagala Olympiacos

Evroliga 26. Jan 201823:26 > 23:27
KK Crvena zvezda

Slovenska predstavnika v petkovih tekmah košarkarske evrolige sta imela polovičen uspeh. Brose Bamberg Alekseja Nikolića je v Moskvi pri CSKA klonil z 72:81, Crvena zvezda Alena Omića pa je premagala Olympiacos z 89:78.

Nemci so morali priznati premoč vodilni ekipi lige, slovenski košarkar je v točkovni izkupiček svoje ekipe prispeval dve točki, en skok in dve podaji v slabih 20 minutah.

Bolj uspešen je bil Omić, nedavna okrepitev Crvene zvezde. Na vroči tekmi, prežeti z razgretimi navijaškimi strastmi, so domači v zadnji četrtini nadoknadili zaostanek šestih točk, se povsem razigrali (dobili so jo z 32:15), na koncu pa je bila zmaga precej prepričljiva z 89:78. Alen Omić je odigral dobrih 15 minut in v tem času prispeval po šest točk in skokov.

Že v četrtek so do nove zmage prišli košarkarji madridskega Reala, ki so doma s 87:68 premagali Anadolu Efes. Luka Dončić si je ob 17 točkah priboril še šest skokov in pet podaj ter statistični indeks 22. Ekipa se je pomerila z Efesom, kjer je bil prvi strelec Zoran Dragić. Mlajši od bratov Dragić je dosegel 18 točk, pet ujetih žog, tri podaje in statistični indeks 21. Anthony Randolph za Real znova ni zaigral.

Razburljivo je bilo v Atenah, kjer je Panathinaikos po podaljšku doma zmagal proti Žalgirisu iz Kaunasa s 94:93. Slovenski košarkar Beno Udrih je za Žalgiris odigral devet minut in prispeval dve točki in skok.