CSKA premagal Real navkljub odličnemu Dončiću

Evroliga 1. Feb 201819:20 > 19:26
Turkish Airlines EuroLeague

V derbiju 21. kroga košarkarske Evrolige, je moskovski CSKA pred domačimi gledalci v Megasport areni s 93:87 prišel do prepričljive zmage proti Real Madridu in Luki Dončiću, ki je bil najboljši strelec tekme.

V najbolj zanimivem dvoboju 21. kroga Evrolige sta se spopadli ekipi, ki sta v svoji zgodovini osvojili kar 16 evropskih lovorik, od tega je devet lovorik v vitrinah Reala, sedem pa v CSKA-jevih. Tekmo so košarkarji iz Moskve, kjer je bilo zjutraj kar -16 stopinj celzija, začeli dobro, v skladu z vremenom pa so varovanci Pabla Lasa iz Madrida začeli zelo hladno in prvo četrtino izgubili za vrtoglavih 22 točk.

Le nekaj sekund pred koncem prvega polčasa je CSKA povedel že za 26 točk, najboljši strelec Reala pa je bil prav Luka Dončić, ki je predvsem v drugem vlekel napad Reala in ga držal v igri. Šele v zadnji četrtini je Real začel moštveno kazati znake življenja in prišel celo na osem točk zaostanka. Če so moskovski košarkarji pustili Real nazaj v igro, pa jih na koncu niso pustili dihati in priti do zmage, kar pomeni, da se je ekipa CSKA-ja še bolj utrdila na vrhu evroligaške razpredelnice s 17 zmagami in le štirimi porazi. Real je medtem izgubil svojo osmo tekmo in ostaja pri 13 zmagah, je pa res, da bi v primeru manj ugodnih rezultatov za Real, ta lahko iz tretjega padel na peto mesto Evrolige.

Najboljši strelec čete Dimitrisa Itoudisa je bil z 18 točkami Sergio Rodriguez, ki je dodal še 5 asistenc, 16 točk je domače dosegel Cory Higgins. Pri Realu je bil z 21 točkami, 5 skoki in 4 asistencami ter 3 ukradenimi žogami najboljši Dončić.