Učenec boljši od učitelja – Žalgiris deklasiral "Barco"

Evroliga 1. Mar 201820:32 > 20:54
Turkish Airlines EuroLeague

V 24. krogu evrolige sta se srečali ekipi Žalgirisa in Barcelone. Litvanski prvaki so odigrali na ravni letošnje sezone in goste premagali s prepričljivih 90:74.

Trener Žalgirisa, Šarunas Jasikevičius, je bil pred tekmo poln hvale na račun današnjega nasprotnika, trenerja Barce in nekdanjega mentorja (ko je še igral za Barco), Svetislava Pešića, a z njegovim moštvom resnejših težav domači niso imeli.

Žalgiris je že ob polčasu vodil za 10 točk, po tretji četrtini pa je bila tekma pred polno Žalgirio Areno (14.477 gledalcev) praktično že odločena, saj so zeleni vodili že za 20 točk.

Ob koncu se je razlika ustavila na +16. Najboljši strelec tekme je bil Axel Toupane z 21 točkami, sledil mu je Kevin Pangos z 18-timi, kolikor jih je zbral tudi najboljši igralec pri Barceloni, Pierre Oriola.

Žalgiris je z zmago prevzel četrto mesto (15-9) in je zelo blizu uvrstitve v zaključne boje, Barcelona pa ostaja predzadnja (7-17).