Real brez Dončića zanesljivo boljši od Panathinaikosa

Evroliga 8. Mar 201819:30 > 19:37

Na zadnjih dveh današnjih evroligaških obračunov sta do zmage prišla dva španska kluba. Real Madrid je pred domačimi gledalci brez Luke Dončića zanesljivo ugnal Panathinaikos z 92:75. V španskem derbiju je Baskonia z 81:71 ugnala Valencio.

Pri madridskem Realu danes ni nastopal naš Luka Dončić, ki bo moral zaradi poškodbe zadnje stegenske mišice izpustil tekme v prihodnjih dveh tednih.

Kljub temu je madridski klub pred domačimi gledalci zanesljivo ugnal grški Panathinaikos z 92:75. V prvem polčasu je bil obračun dokaj izenačen, a so domači vseeno na odmor odšli s prednostjo ene točke. Potem pa so v drugem polčasu povsem razbili Grke, ki so na koncu izgubili s 17 točkami razlike. Beli balet se je s to zmago še dodatno utrdil na petem mestu. Grški predstavnik zaseda šesto mesto.

Na španskem obračunu je do zmage prišla Baskonia, ki je prav tako na krilih odlične igre v drugem polčasu prišla do zmage nad Valencio z desetimi točkami razlike.