CSKA na krilih izjemnega De Cola do 20. zmage v sezoni

Evroliga 9. Mar 201819:45 > 19:46
Turkish Airlines EuroLeague

S petkovimi tekmami se je zaključil 25. krog košarkarske Evrolige. Do pomembnih zmag so prišli CSKA, Fenerbahče in Olympiacos.

CSKA je tekmo proti Unicaju (101:76) začel silovito in hitro povedel z 10:2. Prednost je do konca polčasa le še rastla in bila vselej dvoštevilčna.

S predstavo je znova navdušil Nando de Colo, ki je srečanje končal pri 23 točkah (4/4 za dve, 5/6 za tri). Pri gostih je bil s 15 točkami najbolj razpoložen Nemanja Nedović.

Do pomembne zmage v boju za najvišja mesta, ki prinašajo prednost domačega terena v končnici, je prišel tudi Fenerbahče, ki je s 85:78 ugnal Žalgiris. Gostitelji, pri katerih znova ni igral Beno Udrih, so vodili vse od 4. pa do 35. minute. Najvišja prednost je znašala kar 12 točk, a so se Turki vrnili.

Četa Željka Obradovića se je vrnila in prišla do 18. zmage v sezoni in tako ostaja v boju za drugo mesto. Pri gostih je 16 točk dosegel Luigi Datome, pri Žalgirisu pa je bil s 15 točkami prvi strelec Paulius Jankunas.

Fenerbahče bo v naslednjem krogu gostil CSKA.

Tretjo tekmo petkovega večera so dobili košarkarji Olympiacosa, ki so doma s 87:79 ugnali Bamberg in s tem zadržali drugo mesto na lestvici.

Gostitelji so tekmo odlično začeli, ob odlični obrambi pa Bambergu v prvi sedmih minutah dopustili le sedem doseženih točk. Agresivnost se je kasneje izgubila, zato se je Brose uspel vrniti. Nemcem je stekel met za tri točke in ob polčasu je na semaforju pisalo 42:42.

V drugem delu je Olympiacos dal v prestavo višje in hitro prišel do dvoštevilčne prednosti. Nemci se v zadnjem delu niso uspeli vrniti v igro.

Pri domačih so s po 16 točkami prednjačili Jamel McLean, Nikola Milutinov in Georgios Printezis, pri Bambergu pa je bil s 23 točkami prvi strelec Dorell Wright.