CSKA ob zvoku sirene do zmage na derbiju kroga

Evroliga 16. Mar 201820:40 > 20:58

CSKA je v Carigradu prišel do izredno pomembne zmage v boju za prvo mesto na evroligaškem prizorišču. S košem De Coloja so Rusi prišli do zmage 81:79 na izjemno vročem gostovanju pri Fenerbahčeju.

Fenerbahče je na krilih svojih navijačev tekmo dobro odprl in povedel s 17:9, potem pa so se prebudili tudi gostje iz Moskve ter z delnim rezultatom 11:3 prešli v vodstvo in na koncu tudi dobili izjemno prvo četrtino, ki se je končala na najboljši možni način – z dvema trojkama. Nando De Colo je najprej ob zaključku napada zadel trojko od daleč, potem pa je takoj na drugi strani ob zvoku sirene s sredine igrišča zadel Nicolo Melli za končnih 23:25.

Trenutno vodilna ekipa evrolige je skozi celotno drugo četrtino vodila, največ z osmimi točkami prednosti. Domači so tako v napadu kot obrambi storili kar nekaj nepotrebnih napak in ob polčasu zaostajali s 40:44.

Varovanci Željka Obradovića so iz garderobe prišli motivirani, da vzamejo skalp trenutno vodilni ekipi. V tretji četrtini so bili boljši in že takoj na samem uvodu prišli do vodstva. Rusom so dopustili doseči zgolj deset točk, sami pa so četrtino dobili z osmimi točkami.

Slika v zadnji četrtini pa je bila ravno obratna. CSKA je dominiral in hitro prišel nazaj do vodstva. Spremljali smo zelo izenačeno tekmo, ki pa so jo imeli vseskozi pod nadzorom gostje. Po dveh uspešno izvedenih prostih metih Fenerbahčeja je bil izzid nekaj sekund pred koncem izzenačen na 79:79. Sledila je minuta odmora in napad za CSKA, odgovornost je prevzel De Colo in zadel z razdalja met za dve točki ob zvoku sirene in utišal dvorano Ulker.