Pomembna zmaga za PAO! V drugem polčasu razbili Unicajo

Evroliga 16. Mar 201822:48 > 22:56
SK

Košarkarji Panathinaikosa so na gostovanju v Malagi prišli do zelo težke in hkrati pomembne zmage v boju za mesta, ki vodijo v končnico. Po odličnem drugem polčasu so na koncu slavili zmago z 90:79.

Unicaja je na zadnji tekmi 26. kroga evrolige doma pričakala Panathinaikos iz Aten in želela ohraniti vsaj še nekaj malega upanja za napredovanje. Domačini so tekmo dobro začeli in bili vseskozi v vodstvu, gostom so hitro pobegnili. Obe četrtini v prvem polčasu so dobili s šestimi točkami in se na odmor odpravili s prednostjo 44:32. Gostje iz Aten niso bili pravi in nekako je bil zmagovalec že odločen.

Domači so tudi tretjo četrtino odprli dobro in celo povedli z najvišjo prednostjo +14. Kot se je kaj hitro izkazalo je bil to tudi konec serije košarkarjev iz Malage, ki so začeli toniti. Grki so stopili na plin in do začetka zadnje četrtine zaostanek zmanjšali na zgolj -2. Z odličnim drugim polčasom so nadaljevali tudi v zadnjih 10. minutah in takoj povedli ter se oddaljili od nasprotnika, ki je samo nemočno spremljal preobrat. PAO je drugi polčas dobil z 58:35 in se veselil preobrata v Španiji. Grki so zabeležili 14. zmago in sedaj zasedajo šesto mesto.