Omić blestel ob porazu v Atenah, Real do "playoffa"

Evroliga 20. Mar 201819:42 > 22:04
KK Crvena zvezda

Košarkarji Crvene zvezde so v sklopu 27. kroga evrolige prepričljivo - 71:91 - izugbili od atenskega Panathinaikosa. Srbski predstavnik je tako izgubil praktično vse možnosti za uvrstitev v četrtfinale tekmovanja, nas pa lahko vseeno veseli odlična predstava Alena Omića.

Turkish Airlines EuroLeague

Slovenski center je bil najboljši strelec svoje ekipe, ob 15 točkah pa je zbral še 7 skokov. Klub iz Aten je pred domačo publiko hitro ušel in Zvezdi ni dopustil, da jih resneje ogrozi. Glede na to, da je neposredni konkurent za uvrstitev med 8, Valencija, doma ugnala Real, to za Beograjčane pomeni konec sanj o uvrstitvi v izločilne boje.

Srbski prvaki za Baskonijo in Maccabijem, ki si delita osmo mesto, zaostaja za dve zmagi, tako ali tako pa je varovancem Dušana Alimpijevića precej bolj pomembna končnica v regionalni ligi ABA in ubranitev lanskoletne zmage, da bi tudi v prihodnji sezoni nastopali v evroligi.

Pri domačih sta se tokrat najbolj izkazala prvo ime srečanja Chris Singleton (21 točk) in Nick Calathes, ki je zablestel z dvojnim dvojčkom (17 točk in 10 asistenc). Pao si po 27 krogih evrolige deli četrto mesto z Realom in Žalgirisom. Vsi trije klubi imajo po 16 zmag in 11 porazov. Grški klub si je z današnjo zmago priboril končico.

V španskem dvoboju večera, se Real – brez Luke Dončiča – ni najbolje znašel v Valenciji. Domači so nasprotnike v belem ugnali z izidom 96:88, k zmagi pa je največ točk prispeval Črnogorec Bojan Dubljević (17 točk).

Slovenski reprezentant v dresu Reala, Anthony Randolph, se je zaustavil pri 6 točkah in 9 skokih, Dončič pa je sicer pripotoval z moštvom, a na parket ni stopil. Valencija nima več možnosti za napredovanje (10-17), kraljevi klub pa si je prav tako že zagotovil uvrstitev med najboljših 8.