CSKA si je proti Olympiacosu zagotovil prvo mesto

Evroliga 21. Mar 201819:49 > 19:55
Turkish Airlines EuroLeague

Sredine tekme 27. kroga košarkarskega Evrolige je zaznamoval veliki derbi vodilnih ekip. CSKA iz Moskve si je z zmago z 89:81 proti Olympiacosu že zagotovil prvo mesto po rednem delu sezone.

Vodilna ekipa Evrolige si je odločilno prednost priigrala v drugi četrtini in jo nato brez večjih težav zadržala do konca tekma. Za CSKA je to bila že 22. zmaga v tej sezoni, ruski velikan pa si je s tem zagotovil prvo mesto po rednem delu sezone.

Najboljši posameznik pri zmagovalcih je bil tudi tokrat Nando de Colo, ki je ob 25 točkah dosegel še štiri asistence in ujel pet odbitih žog. Francoz je bil nezgrešljiv izza črte za tri točke, zadel je vse štiri poskuse. Do konca srečanja je zgrešil le en met iz igre.

Pri grški ekipi je bil najboljši posameznik Georgios Printezis, ki je tekmo končal s 24 točkami.

V Carigradu si je vstopnico za končnico priigral ruski Himki, ki je 85:73 ugnal Efes. Gostitelji so sicer v prvem polčasu vodili tudi z več kot 10 točkami prednosti, a so do konca preveč popustili in znova izgubili.

Ruska ekipa je navdušila v zadnji četrtini in si zagotovila 16 .zmago v letošnji sezoni. Navdušila sta Malcolm Thomas (17 točk) in Aleksej Šved (16 točk).

Pri domačih je bil najučinkovitejši Bryant Dunston, ki je dosegel 19 točk.

Efes po novem porazu ostaja prikovan na dno evroligaške lestvice, ekipa iz Carigrada je na 27 tekmah zmagala le šestkrat.