Nov poraz Zvezde, Fener slavil v Pionirju

Evroliga 22. Mar 201818:43 > 20:42
Turkish Airlines EuroLeague

Na prvi tekmi 28. kroga košarkarske Evrolige je Fenerbahče v Beogradu z 80:63 ugnal Crveno Zvezdo.

Navijači Crvene zvezde so pred začetkom obračuna pozdravili svoja nekdanja ljubljenca Nikolo Kalinića in Marka Gudurića, nato pa se je začela tekma, ki je beograjske ljubitelje košarke znova razočarala.

Fenerbahče je na krilih Bobbyja Dixona, ki je dosegel 25 točk, prišel do 20. zmage v sezoni in zanesljivo koraka h končnemu drugemu mestu po rednem delu sezone. Za Crveno zvezdo je bil to že 17. letošnji poraz, sanje o uvrstitvi v končnico pa so se končale že prejšnji teden.

Beograjčani so na današnji tekmi dobili le zadnjo četrtino, ko je Željko Obradović minute namenil svojim rezervistom.

Alen Omić je v dresu rdeče-belih proti aktualnim evropskim prvakom dosegel šest točk in ujel še pet odbitih žog.