Real ob Dončićevi vrnitvi do pomembne zmage

Evroliga 22. Mar 201822:05 > 22:13
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkarji Real Madrida so na tekmi 28. kroga Evrolige z 88:81 ugnali Žalgiris. Prvič po poškodbi je nastopil Luka Dončić, ki je odigral dobro tekmo.

Gostitelji so izredno pomembno srečanje proti neposrednemu tekmecu za mesta, ki v končnici zagotavljajo prednost domačega terena, začeli odločno in hitro prevzeli pobudo. Gostje so v drugem delu prve četrtine po nekaj zapravljenih žogah kraljevega kluba stopili prednost domačih in v drugi četrtini poskrbeli za popoln preobrat.

Luka Dončić, ki je tekmo začel na klopi, je hitro dobil priložnost za igro in takoj dokazal, da poškodba ni pustila posledic. Srečanje je sicer začel z zgrešeno trojko, a nato že v prvem polčasu navdušil z nekaj sijajnimi potezami.

Junak gostov v prvem delu je bil nezgrešljivi ostrostrelec Arturas Milaknis, ki je do konca polčasa zadel štiri trojke iz štirih poskusov.

Trener Reala Pablo Laso je bil ob odmoru zelo jezen, svoje varovance pa je med polčasom predramil. Real je tretjo četrtino dobil s 24:18, trdoživi gostje pa se niso predali. V zadnjem delu so ves čas pretili, a so košarkarji iz španske prestolnice do končnice tekme uspeli zadržati težko prigarano prednost in na koncu zasluženo slavili.

Najboljši strelec pri Realu je bil s 16 točkami Felipe Reyes, Dončić pa je na prvi tekmi po daljši odsotnosti zaradi poškodbe v statistiko vpisal 11 točk, sedem asistenc in en skok. Pri gostih je bil najbolj razpoložen Paulius Jankunas, ki je dosegel 21 točk.