Randolph MVP kroga, Real v četrtfinalu

Evroliga 7. Apr 20187:31 > 7:33
Turkish Airlines EuroLeague

Reala je v zadnjem krogu rednega dela Evrolige s 106:86 premagal Brose Bamberg, kar pomeni, da so skupinski del končali na petem mestu. V četrtfinalu se bodo na tri zmage pomerili s Panathinaikosom.

Tokrat je Bamberg korak z Realom držal do začetka drugega polčasa, ko je Nikos Zisis še zadel za vodstvo gostov s 54:53. Luka Dončić je nato dosegel koš in zadel še prosti met za 56:54. Po štirih točkah Gustava Ayona pa je Real ušel na +6 (60:54)

Madridčani v nadaljevanju vodstva niso več izpustili iz rok. Do konca je prednost le še naraščala. Prvi strelec tekme je bil slovenski reprezentant Anthony Randolph, ki je dosegel prvih 11 točk za Real, na koncu pa se je ustavil pri 23 (iz igre 8/10). S statističnim indeksom 38 je bil tudi najkoristnejši (MVP) igralec zadnjega kroga. Dončić je tokrat dosegel 12 točk (iz igre 4/11) v 21 minutah. Za Brose je Aleksej Nikolić v statistiko vpisal tri točke (met iz igre 1/7) v 22 minutah.

V petek zvečer je bil na delu še en Slovenec Beno Udrih, ki je ob zmagi Žalgirisa nad Olympiacosom (86:85) dosegel šest točk.