Žalgiris v vročem Pireju po podaljšku do prve zmage

Evroliga 18. Apr 201822:36 > 22:49

Na zadnji tekmi 1. kroga končnice je Žalgiris prišel kot edina ekipa do zmage v gosteh. Po podaljšku so slavili s 87:78.

Prvi krog končnice v Evroligi je prinesel tri zmage domačinov, danes pa so na zadnji tekmi prišli do zmage košarkarji Žalgirisa, ki so slavili sicer šele po podaljšku s 87:78.

Olympiakos je tekmo odlično odprl in prvo četrtino dobil s 23:12, potem pa je kot ponavadi sledil padec v igri, na polčas so tako odšli s prednostjo samo šestih točk.

Gostje iz Litve so se v drugem polčasu vztrajo približevali Grkom, ki niso preveč blesteli v obrambi niti v napadu. V tretji četrtini so za nekaj trenutkov celo povedli, a so rdeče-beli deset minut pred koncem vseeno vodili s 56:53.

Sledila je napeta končnica, ekipi sta bili izenačeni vse do konca. Žalgiris je s trojko približno minuto pred koncem povedel z 72:69, vendar je kmalu s trojko na drugi strani vrnil Vassilis Spanoulis in tekmo podaljšal še za pet minut.

V podaljšku je bil Žalgiris boljši in na koncu tekmo tudi zasluženo dobil po podaljšku, ki se je končal z rezultatom 15:6 v korist gostov, ki so sedaj v prednosti.