Real v vročih Atenah izenačil serijo

Evroliga 19. Apr 201822:33 > 22:42
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkarji madridskega Reala so drugo tekmo proti Panathinaikosu odigrali precej bolje, slavili v gosteh in rezultat v seriji izenačili na 1:1.

Real je poskrbel, da se bosta v seriji igrali vsaj še dve tekmi, naslednji dve bosta obe v madridskem WiZink Centru. Real je bistveno bolje začel tekmo, kot jo je v torek, ko je bilo kar 20:0 za Pao. Fabien Causeur je dosegel prvi točki za kraljevi klub, v obrambi pa so prvi točki, ko je bil uspešen Mike James, dobili po dobrih dveh minutah. Toda v napadu dolgo časa španski košarkarji niso našli pravega ritma. Luka Dončić je imel znova težave z agresivno domačo obrambo, predvsem s čvrstim Thanasisom Antetokounmpom. V dobrih šestih minutah je slovenski mladenič zgrešil oba meta iz igre, hkrati pa napravil dve osebni napaki in Pablo Laso ga je pri zaostanku Reala s 15:8 posadil na klop, na parket pa je vstopil šele nekaj sekund pred koncem drugega dela.

Sedem točk ne znašala razlika pred zadnjimi desetimi minutami, a je hitro skopnela. Zadnjo četrtino je Panathinaikos odprl z delnim izidom 7:0, ki pa ga je s trojko prekinil Rudy Fernandez. 78:80 je bilo dobri dve minuti do konca, ko je Dončić izvrstno prodrl, nase potegnil dva obrambna košarkarja in v kotu na trojki samega našel Treya Thompkinsa, ki je zadel. Minuta je še ostala do konca, ko je Dončić ukradel žogo in po osebni napaki zadel še oba prosta meta za 86:80. S črte prostih metov je bil uspešen še 21 sekund pred koncem, ko je zadel za 88:82 in dokončno potrdil Realovo zmago.

Prvo ime Reala je bil tokrat kapetan Reyes z 18 točkami. Dončić znova ni imel svojega večera, oziroma so ga gostitelji ponovno izvrstno ustavili, a je v končnici odigral pomembno vlogo. Iz igre ni zadel, je pa zato zadel vseh osem prostih metov, temu pa dodal še pet skokov in štiri podaje in tekmo končal z indeksom 18.