Uradno: Prepelič podpisal za Real

Evroliga 9. Jul 201815:12 > 15:24
fiba.basketball

Luka Dončić je pri madridskem Realu hitro dobil slovenskega naslednika, saj je Klemen Prepelič s kraljevim klubom tudi uradno podpisal dveletno pogodbo.

25-letni Klemen Prepelič, ki je eno od svojih najboljših predstav v karieri odigral v finalu evropskega prvenstva v Turčiji, bo naslednji dve sezoni nosil dres madridskega Reala, aktualnega španskega in evropskega prvaka. Prepelič se v špansko prestolnico seli iz francoskega kluba Levallois Metropolitans.

Prepelič je na evropskem prvenstvu v povprečju dosegal 13,8 točke, 2,3 skoka in 2,3 podaje na srečanje, medtem ko je v finalu proti Srbiji dosegel 21 točk. Real je takrat prvič pokazal zanimanje za usluge slovenskega reprezentanta, ki ga je sedaj pripeljal na mesto rojaka Luke Dončića, ki bo kariero nadaljeval v ligi NBA pri Dallasu.

Slovenski branilec naj bi po nekaterih informacijah na sezono prejel 500 tisoč evrov.