Danes se začenja boj za evroligaški prestol

Evroliga 11. Okt 201811:34 > 11:51
sport klub

Danes se pričenja najmočnejše evropsko klubsko tekmovanje - Evroliga. 16 ekip se podaja v boj za želeno trofejo, ki jo z lanske sezone brani madridski Real.

Letošnja Evroliga bo v primerjavi z lansko vsaj malce oslabljena, vsaj ne bomo mogli spremljati vragolij našega čudežnega dečka Luke Dončiča, ki je odšel v Ligo NBA. Je pa zato nekaj novih slovenskih imen, ki bi seveda znali še kako pozitivno presenetiti.

Trofejo z lanske sezone brani madridski Real, ki je v finalu ugnal Fenerbahče, MVP naziv pa je pripadel Dončiču. Tudi letošnja sezona tekmovanja prinaša veliko zanimivega, saj se nam tudi letos pri vrhu obeta izjemno zanimiv boj. Zelo težko je napovedati kdo ima največ možnosti na začetku sezone.

Nekaj najzanimivejših novosti med odhodi in novimi obrazi pa si lahko preberete tukaj.

V primerjavi z lansko sezono je tudi nekaj novih ekip. Tu so Darussafaka, Gran Canaria, Bayern in Budučnost, ki bodo poizkušali presenetiti in se boriti za prvih osem mest.

Z današnjimi štirimi tekmami pa se pričenja prvi krog tekmovanja. Že danes se nam obetajo zanimivi obračuni.

19:00 SportKlub2 – CSKA Moskva – Barcelona

20:00 SportKlub4 –Panathinaikos – Maccabi Tel Aviv