EL: Težak poraz Barce v Moskvi. Blažič do enajstih točk

Evroliga 11. Okt 201821:02 > 21:03
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkarji CSKA-ja so prepričljivo premagali Barcelono v Moskvi na prvi tekmi v novi sezoni Evrolige (95:75).

V eni od evropskih klasik ni bilo rezultatske negotovosti, saj so domači že zgodaj prišli do velike prednosti, ki so jo brez večjih težav držali do konca tekme v Megasport Areni.

Katalonci so resnično dobro otvorili tekmo in v 4. minuti vodili s 7:4, podobno tekmo smo spremljali še do konca prve četrtine, ko so se Rusi s serijo 10:2 odlepili na 21:14.

Moskovčani so v istem ritmu odigrali večji del drugega dela, popolnoma so zaustavili ekipo Svetislava Pešića in praktično že do odhoda na odmor rešili vprašanje zmagovalca.

CSKA je v drugi četrtini dosegel 30 točk, prejel pa jih je le 12. Zanimiv podatek je še, da sta bili obe ekipi ob polčasu pri istem številu skokov (21) in asistenc (10), odstotek meta pa je bil na strani domačih (45,5%-24%).

Rusi so v 22. minuti imeli največjih +26 (55:29) po koših Sergija Rodrigueza, a je Barcelona uspela  zadihati in se do konca tretje četrtine vrniti na sprejemljivihp 69:58.

Cory Higgins je bil najučinkovitejši z 18 točkami in 5 skoki, Nando de Colo jih je dosegel 17, Will Clyburn 13, Rodriguez pa 12 in 4 asistence. V ekipi poraženih je Kuric prednjačil s 15 točkami, Jaka Blažič jih je vpisal 11, Thomas Heurtel pa 5 in 12 asistenc.

CSKA v naslednjem krogu gostuje v Tel Avivu, Barcelono pa čaka tekma z Gran Canario na Kanarskih otokih.