PAO doma premagal Maccabi, Efes v gosteh Bayern

Evroliga 11. Okt 201821:52 > 21:57
Euroleague

V prvem krogu Evrolige je Panathinaikos pred svojimi navijači premagal Maccabi z 89:84, Anadolu Efes pa je v gosteh pri Bayernu slavil z 90:70.

Atence je do zmage pripeljal Matt Lojeski, nekdanji igralec velikega mestnega tekmeca Olimpiacosa. Američan, ki igra za reprezentanco Belgije, je dosegel 20 točk. Keith Langford jih je dodal 13, 10 pa še Thanasis Antetokounmpo. Nick Calathes je imel 8 točk in 14 asistenc.

Na drugi strani je bil najboljši Scottie Wilbekin s 24 točkami, Michael Roll jih je zbral 14, Tarik Black pa 14.

Maccabi v naslednjem krogu čaka CSKA, Panathinaikos pa gostuje pri Bayernu.

Turki so zadevali trojke 12-20, s čemer so popolnoma razbili obrambo nemških prvakov. Bavarci so se držali samo v prvi četrtini, ki so jo dobili z 19:18, nato pa so krenili gostje. Vse je bilo odločeno v tretji četrtini, ki jo je Efes dobil z 28:14 in v zadnjih 10 minutah ušel +21.

Pri zmagovalcih so najbolje zadevali Brock Motum (14t), Shane Larkin (13t), James Anderson (12t). Na drugi strani je bil za Bavarce najučinkovitejši Nihad Dedović s 17 točkami, Stefan Jović jih je dosegel 15, Vladimir Lučić pa 11.

Anadolu Efes se bo v sredo srečal z Žalgirisom, Bayern pa čaka Panathinaikos.