Fener, Olympiakos in Real še do druge zmage

Evroliga 17. Okt 201822:03 > 22:16

Danes so bile na sporedu še štiri tekme drugega kroga Euroleague. Še naprej brez poraza ostajajo Fenerbahče, Olympiakos in Real Madrid. Do prve zmage letos pa je v Turčiji prišel Žalgiris.

Fenerbahče je pred domačimi gledalci zasluženo ugnal Khimki iz Moskve, potem, ko so Turki praktično skozi celotno tekmo vodili so na koncu slavili s 93:85. Z zelo majhno minutažo je bil junak obračuna Ali Muhammed, ki je v 12. minutah dosegel 14 točk.

Kar prepričljivo je svoje gledalce razočaral Anadolu Efes, ki je moral priznati premoč Žalgirisu s 93:79. Pri Litovcih je najbolj izstopal Brandon Davies, ki je dosegel 18 točk.

Tudi grški Olympiakos je vknjižil drugo zmago na drugi tekmi. Tokrat so slavili v Španiji, kjer je bila domača Baskonia tokrat nemočna. Še pred slabil tednom dni so slavili v Moskvi, tokrat pa so se pred domačimi gledalci prikazali v slabši luči. Grki so dominirali vse do začetka zadnje četrtine, ko se je Baskonia povsem približala, a na koncu vseeno izgubila s 85:80.

Z velikimi težavami je do svoje druge zmage prišel tudi Real, ki je v Italiji ugnal Milano z 91:85. Prva četrtina je pripadla Italijanom, ki so jo dobili s kar 28:13. Potem pa se je še pred koncem drugega polčasa začel velik preobrat Reala, ki si je na koncu pošteno prigaral zmago s šestimi točkami prednosti. Nedvomno je bil junak srečanja Anthony Randolph, ki je v 30-ih minutah dosegel 25 točk in k temu dodal še 11 skokov.