Real na krilih izjemnega Llulla do nove zmage

Evroliga 19. Okt 201822:40 > 22:48
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkarji madridskega Reala so na zadnji tekmi 3. kroga Evrolige s 97:79 nadigrali Baskonio. Klemen Prepelič je v šestih minutah ostal brez točk.

Gostitelji so bili ves čas boljši nasprotnik in vodili od samega začetka obračuna. Kraljevi klub je prvo četrtino dobil s 25:19, prednost pa na koncu nekoliko povišal tudi v drugi četrtini in na odmor odšel s +8 (52:44).

V drugem polčasu je sicer Baskonia zaigrala nekoliko bolje in dobila tretjo četrtine (22:23), a to ni bilo dovolj za presenečenje. Madridčani so v zadnjem delu hitro prišli do visoke prednosti in na koncu tudi ob povsem premešani postavi slavili s kar 18 točkami prednosti.

Najbolj razigran je bil Sergio Llull, ki je dosegel kar 23 točk in dodal še skok in štiri asistence. Branilec aktualnih evropskih prvakov je bil izbran tudi za najboljšega igralca tekme. Pri Baskonii je 14 točk vpisal Marcelinho Huertas. Ob Prepeliču je igral tudi Anthony Randolph, ki je dosegel 11 točk in ujel še štiri odbite žoge.

Real z zmago ostaja 100-odstoten, po treh krogih pa je to uspelo še Fenerbahčeju in CSKA-ju.