Budućnost doživela peti poraz, Real niza zmage

Evroliga 2. Nov 201820:46 > 21:00
Svetozar Janičić

Košarkarji Budućnosti so na tekmi 5. kroga košarkarske Evrolige doživeli še peti poraz. Prvaka Lige ABA je z 72:67 ugnal Panathinaikos. Do nove zmage je v četrtek prišel Real, ki je bil z 90:79 boljši od Žalgirisa.

Budućnost je tekom večera ves čas držala korak z grškim velikanom, nato pa v končnici popustila in gostje so pri rezultatu 63:53 prvič povedli z vsaj desetimi točkami prednosti. Panathinaikos je prednost znal zadržati, Budućnosti pa na koncu ni pomagal niti dvojni dvojček Alena Omića (16 točk in 10 skokov). Pri zmagovalcih je bil s 14 točkami najuspešnejši Deshaun Thomas.

Grki so v Evroligi prišli do tretje zaporedne zmage, Budućnost pa je doživela še peti poraz in ostaja edina ekipa brez zmage v letošnji sezoni najelitnejšega evropskega košarkarskega tekmovanja.

Sočasno je dobro formo na začetku sezone potrjeval Real Madrid, ki je na gostovanju pri Žalgirisu slavil z 90:79. Litovci so bili do končnice tudi v igri za zmago, a priložnosti niso znali izkoristiti.

Gostitelji so odlično igrali predvsem v prvi in v tretji četrtini, v zadnjem delu pa so prevečkrat izgubili žogo, kar je bilo ob odlični predstavi Rudyja Fernandeza tudi odločilno. Španec je v zadnjih minutah dosegel štiri trojke in poskrbel za zmago kraljevega kluba.

Fernandez je na koncu dosegel 15 točk, prvo ime Reala pa je bil znova Anthony Randolph s 16 točkami. Pri Žalgirisu je 18 točk in 7 skokov vpisal Paulius Jankunas.

Preverite še preostale rezultate četrtkovih tekem 5. kroga Evrolige.