EL: Bayern in Real odpihnila nasprotnike

Evroliga 8. Nov 201821:39 > 21:42
Sebastian Widmann/Bongarts/Getty Images

Košarkarji Bayerna in Real Madrida so prišli do zanesljivih zmag v 6. krogu Evrolige.

Bavarci so v Munchnu deklasirali Darussafako s 116:70. Branilci naslova pa so brez večjih težav prizadejali še en poraz več nekdanjemu Ponosu Izraela Maccabiju z 87:66.

Ekipa Dejana Radonjića je s sijajno igro v drugi četrtini (33:18) prelomila tekmo v svojo korist proti gostom iz Istanbula. Že na sredi naslednje četrtine pa je Bayern prišel do 100-tih točk.

Bavarci so dosegli 18 trojk, peterica igralcev pa je imela dvoštevilčni učinek: prednjačil je Devin Booker z 18 točkami, Petteri Koponen in Nihad Đedović sta jih dosegla 16.

Madridski Real je lažje, kot je pričakoval, v Tel Avivu prišel do šeste zmage v letošnji sezoni. Še eno potrdilo, da ekipi ne manjka odhod Luke Dončića v NBA ligo.

Kraljevi klub je drugo četrtino dobil s 23:8, ob polčasu pa imel že 18 točk prednosti (41:23). Real se ni ustavil tudi v nadaljevanju in v 36. minuti je po trojki Felipeja Reyesa na semaforju pisalo 78:48.

Sergio Llull je dosegel 17 točk, Jaycee Carroll mu je sledil s 16 in Gustavo Ayon z 12. Anthony Randolph jih je vpisal 11.

Za domače je bil to peti poraz. Johnny O’Bryant je vpisal 17 točk, novinec iz NBA lige RamonSessions pa 11.