Turkish Airlines EuroLeague

Košarka

09.11.2018 | 20:29 > 20:41

Barcelona zdržala pritisk in ugnala Khimki

Na prvi petkovi tekmi je bilo vroče v Moskvi, kjer je gostovala Barcelona in prišla še do svoje četrte zaporedne zmage. Španci so slavili s 87:80.

Barcelona je na gostovanju pri Khimkiju po nekoliko slabšem začetku evropske sezone vknjižila še četrto zaporedno zmago in se zavihtela pod sam vrh. Khimki pa je vknjižil še peti poraz letos.

V prvem delu srečanja sta se ekipi izmenjavali v vodstvo in bili povsem izenačine in na odmor odšli poravnani na 38:38.

V drugem polčasu pa se je slika na igrišču spremenila. Barcelona je zagospodarila in prevzela vodstvo ter imela nekaj več idej v napadu kot Rusi, ki so že celotno sezono preveč odvisni od Alexeya Shveda, ki je tudi danes dosegel 27 točk. Pred zadnjimi desetimi minutami je bila razlika za Špance +8. Khimki se je v zadnji četrtini uspel približati na samo eno točko, vendar ne za dolgo, saj je Barca tekmo na koncu mirno pripeljala do konca in slavila s 87:80.

Jaka Blažič za Katalonce ni zaigral, je pa zato Thomas Heurtel dosegel 18 točk.