Budućnost pred domačo publiko do prve zmage!

Evroliga 15. Nov 201819:31 > 19:36

Budućnost je pred domačimi gledalci vendarle prišla do prve evroligaške zmage. Prepričljivo so ugnali Baskonio z 99:84. V derbiju kroga je po srhljivki do zmage prišel Fenerbahče pri Olympiakosu. Real pa je doma tesno, a vseeno ugnal Khimki iz Moskve.

Na prvi današnji tekmi je letos odlični Milano prišel do dokaj pričakovane zmage nad turško Darušafako z 92:98.

V Morači pa je Budučnost danes vendarle prišla do svoje prve zmage v evroligaški sezoni in to povsem zasluženo. Po šestih zaporednih porazih so danes odlično odprli tekmo in praktično celotno tekmo tudi vodili. Iz četrtine v četrtino so povečevali svojo prednost. Gostje iz Španije so lahko zgolj nemočno spremljali razigrane Črnogorce, ki so na koncu slavili z 99:84. PRi domačih je Edwin Jackson dosegel 24 točk. Alen Omič je prispeval zgolj dve točki.

Na grško-turškem derbiju ni bilo peklensko na tribunah, saj je tudi na parketu gorelo vse do zadnjega zvoka sirene. A na koncu se je zmaga na težkem gostovanju veselil Fenerbahče, ki je Olympiakos ugnal z 72:73. Turki ostajajo še naprej pri enem samem porazu in sledijo Realu in CSKA Moskvi, ki še edina ne poznata poraza. Junak Fenerja je bil Grk Kostas Sloukas, ki je dosegel odločilno trojko, hkrati pa za zmago prispeval še 20. točk. Rdeče-beli so sicer imeli napad za zmago, a so ga zapravili in ostali pri treh zmagah.

Na zadnji današnji tekmi je Real Madrid pred domačimi gledalci ugnal Khimki iz Moskve, vendar z manjšo razliko kot je bilo za pričakovati, sploh, ker za Ruse danes ni igral Aleksei Schved. Španci so sicer skozi celotno tekmo praktično vodili in bili v prednosti, a se jim je ruska ekipa do konca tekme pošteno približala, vendar bližje kot do 79:74 jim ni uspelo priti. Anthony Randolph je za galaktike dosegel devet točk. Klemen Prepelič je bil na igrišlu dobro minuto in se ni vpisal med strelce.