Olympiacos v gosteh boljši od Bayerna

Evroliga 20. Nov 201822:13 > 22:23
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkarji Olympiacosa so na gostovanju premagali premagali munchenski Bayern v 8. krogu Evrolige z rezultatom 72:62, Real pa Gran Canarijo z 89:76.

Olympiacos je v zadnji četrtini zlomil odpor Nemcev, pred tem pa je bila tekma izredno izenačena, ekipi sta se večkrat izmenjali v vodstvu. Na koncu so Grki zmagali z dvomestnim številom točk in prekinili niz treh zaporednih evroligaških porazov. Klub iz Pireja je na osmi tekmi zmagal četrtič, Bayern je doživel peti poraz.

Najučinkovitejši v gostujoči zasedbi je bil Američan Zach Leday, ki je dosegel dvojni dvojček (12 točk in 12 skokov). Pri Olympiacosu je kar pet košarkarjev doseglo dvomestno število točk, kar priča o tem, da so igrali izredno moštveno.

Pri Bayernu sta bila najučinkovitejša s 15 točkami Vladimir Lučić in Derick Williams.

Bayern bo naslednjo tekmo odigral v gosteh proti Gran Canariji, Olympiacos pa bo v derbiju kroga gostil madridski Real.

Na srečanju Špancev je Real pripeljal Anthony Randolph z 20 točkami, Klemen Prepelič jih je dodal 13, dvoštevilčen je bil še Facundo Camazzo.