EL: smola Žalgirisa se nadaljuje, nov poraz doma

Evroliga 23. Nov 201820:59 > 21:01
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkarji Khimkija so premagala Žalgiris v Kaunasu z rezultatom 84:83 v 10. krogu Evrolige.

Žalgiris je odličnozačel tekmo in je v prvem polčasu vodil že za 10 točk, vendar so zaradi velikega števila izgubljenih žog gostje dohiteli nasprotnika, v drugem polčasu povedli in nadzorovali rezultat.

Vendar pa tudi ruska ekipa ni mogla prelomiti tekme, predvsem zaradi slabih metov za tri točke, končnica tekme je bila negotova. Domačini so imeli met za izenačenje, a je Arturas Milaknis zgrešil odprt met za tri točke.

Najučinkovitejši v zmagovalni ekipi je bil Alexey Shved s 25 točkami in 10 asistencami, Jordan Mickey jih je dodal 20 in še 7 asistenc, Stefan Marković pa 13 točk.

Na drugi strani je Brandon Davies dosegel 23 točk in 13 skokov.

Khimki je tako prišel do tretje zmage, poleg tega ima 6 porazov. Žalgiris ima isti točkovni izkupiček, a je bil že petič v tej sezoni poražen na svojem parketu.