Evroliga se širi: Licenca Asvelu Tonyja Parkerja

Evroliga 27. Nov 201812:12 > 12:31
Christian Petersen, Getty Images

Evroliga, elitno evropsko klubsko košarkaško tekmovanje, je po skupščini v Tel Avivu sporočila, da bo v naslednji sezoni povečala število moštev, kar je napovedovala že na začetku ustanovitve novega formata.

Evroliga bo v sezoni 2019/2020 sestavljena iz 18 moštev, kar pomeni, da bodo dodali še dva kluba k ze obstoječemu ligaškemu formatu prvega dela tekmovanja. Licenco za nastopanje v naslednji sezoni sta dobila tudi nemški Bayern in francoski ASVEL basket.

Širitev lige in licenci za dve novi moštvi sta bili predstavljeni na sestanku enajstih članov in delničarjev ECA, s čimer se je realizirala prejšnja pobuda, da se najmočnejše klubsko košarkarsko tekmovanje v Evropi razširi in pozdravi nove člane elite.

Francoski ASVEL Basket, čigar lastnik je legendarni košarkar Tony Parker, je tako pričakovano dobil licenco za naslednji dve sezoni, potem ko je klub iz Villeurbanneja izpolnil vse kriterije, ki jih je tekmovanje zahtevalo. Tudi Bayern je dobil licenco za dve leti, je bilo potrjeno na sestanku vodilnih mož Evrolige.

Trenutno imajo zagotovljeno licenco za nastopanje v Evroligi le nekatera moštva: Efes, Fenerbahče, Panathinaikos, Baskonia, Maccabi, Real Madrid, CSKA, Olimpija Milano, Žalgiris, Barcelona in Olympiacos.

Bayern v letošnji sezoni Evrolige nastopa kot nemški prvak, Budučnost iz Podgorice kot prvak ABA lige, Darušafaka si je mesto v eliti izborila z zmago v prejšnji sezoni Eurocupa, Khimki pa kot finalist VTB lige, medtem pa je Gran Canaria prišla do tega tekmovanja kot najboljša ekipa v Španiji, ki še nima stalne licence za nastopanje.