Getty Images Sport, Jayne Kamin-Oncea

Košarka

06.12.2018 | 21:15

EL: Pod Bodućnostjo padla Barca

Košarkarji Bodućnosti so prišli do tretje zmage v Evroligi, premagali so špansko Barcelono z rezultatom 67:64 po preobratu v režiji Nemanje Gordića.

KK Budućnost Voli

Drugi poraz je katalonski ekipi zadala Bodućnost, ki se je razveselila svoje tretje zmage proti zahtevnemu tekmecu v Evroligi.

Na tekmi, kjer je bilo precej nenatančnosti pri metih, še posebej tistih za 3 točke, je odločitev padla v končnici tekme. Ko je že izgledalo, da bo Barcelona prevesila tekmo v svojo korist, je nastopil Nemanja Gordić in s serijo 8:0 spreobrnil tekmo.

Po prvi četrtini je bila v prednosti Barcelona z 12:10, v drugi četrtini pa je povedla Bodućnost s 17:15, a so Katalonci uspeli izenačiti in še pred odmorom priti do prednosti 33:31.

Pred zadnjim delom sta bili ekipi izenačeni na 46 točk, nato pa je v zadnji četrtini Nemanja Gordić z odlično serijo povedel Bodućnost v vodstvo za 3 točke pri dobrih dveh minutah do konca tekme.

V drami, ki je sledila, je bilo vsega v izobilju - odličnih potez, blokad, prekrškov, metov za tri točke, prostih metov, ..., kar pa se obrnilo v smer Bodućnosti, ki je končno slavila s 67:64.

Pri zmagovalni ekipi sta bila najučinkovitejša s po 12 točkami Nemanja Gordić in Earl Clark, Danilo Nikolić se je ustavil pri 11 točkah.