EL: Žalgiris do druge zmage doma, Maccabi do preobrata

Evroliga 6. Dec 201821:13 > 21:14
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkarji Žalgirisa so premagali Olympiacos s 83:75 v 11. krogu Evrolige in po dolgem nizu porazov prišli do druge zmage v Kaunasu v letošnji sezoni.

Po petih zaporednih porazih na domačem parketu je ekipa Žalgirisa prišla do druge zmage in to proti še eni ekipi, ki se nahaja med najboljših osem v Evroligi.

Olympiacos je bolje začel tekmo s 14 točkami (4 trojke) Georgiosa Printezisa in tako prišel na plus 10 po prvi četrtini. Domači košarkarji so držali visok procent meta za 2 točki in niso izsiljevali trojk.

Po boljši igri Žalgirisa v drugi četrtini so gostje odšli na odmor z 8 točkami prednosti. Vendar pa so nadaljevanju predvsem zaradi potrpežljive igre in zelo motiviranim Mariusom Grigonisom domači prišli do točke prednosti ob koncu tretje četrtine. To pa je bil samo uvod v spektakularno končnico tekme, v kateri je ekipa iz Kaunasa prišla do zanesljive prednosti.

Poleg Grigonisa, ki je tekmo končal pri 19 doseženih točkah, je še četverica imela dvoštevilčni izkupiček. Nate Wolters je vpisal 14 točk, 7 skokov in 6 asistenc, Aaron White pa 13 točk, po 12 sta jih dodala še Brandon David in Antanas Kavaliauskas.

Pri gostih je Printezis dosegel 18 točk, še drugi z dvoštevičnim učinkom pa je bil Zach Leday s 15 točkami.

Olympiacos ima sedaj 6 zmag in 5 porazov, Žalgiris pa ravno obratni izkupiček.

V istem terminu je Maccabi s 73:71 ugnal Darussafako, kljub temu, da je imel v nekem trenutku 16 točk zaostanka. V tretji četrtini se je že zdelo, da bo domača ekipa gladko zmagala pa so se gostje iz Tel Aviva vrnili in pripravili preobrat.

V ekipi zmagovalcev je bil najboljši John Dibartolomeo s 13 točkami, Johnny O’Bryant pa je dosegel točko manj.

Na drugi strani je Michael Eric vpisal 20 točk in 6 skokov, Toney Douglas pa 14 točk in 6 asistenc.

Za Maccabi je bila to tretja zmaga letos, Darussafaka pa ostaja v ozadju z izkupičkom 1-10.