Preobrat Reala, zmaga Fenerja, nov boleč poraz za CSKA!

Evroliga 7. Dec 201822:18 > 22:21
Turkish Airlines EuroLeague

Za nami so zadnje tri tekme 11. kroga Euroleague, kjer je bilo tudi danes veliko zanimivega. Zelo zanimivo je bilo pravzaprav na vseh treh obračunih. Do tesne zmage je v Turčiji prišel Real, Fener je zanesljivo premagal PAO v gosteh. Baskonia pa je doma uspela presenetiti ruski CSKA.

Najbolj vroče ozračje je bilo zagotovo v Atenah, kamor je prišel Fenerbahče. Turki pod vodstvom Željka Obradoviča pa so prišli do nepričakovano zanesljive zmage nad Panathinaikosom z 69:81. Fener je vodil skozi celotno tekmo in jo imel tudi pod nadzorom. Na koncu pa sta bili za zmago dovolj odlična prva in zadnja četrtina, kjer so gostje naredili občutno razliko in na koncu slavili še 10 v sezoni in prevzeli tudi prvo mesto na lestvici Euroleague. Najboljši strelec tekme je bil Nikola Kalinič z 18 točkami, zablestel pa je tudi Jan Vesely s tole blokado.

Na prvi današnji tekmi je do zmage prišel tudi Real Madrid, a je bila le ta zelo trda prigarana. Galaktiki so namreč v zadnjih deset minut tekme vstopili z zaostankom -14. Anadolu Efes si je takšno občutno prednost nabral v drugi in tretji četrtini. V zadnji pa so povsem odpovedali in dosegli zgolj in samo osem točk.

Real se je v zaključku tekme vse bolj približeval in na koncu s prostima metoma tudi prišel do zelo tesne zmage v Turčiji s 84:82. Blestel je Gustavo Ayon, ki je dosegel 20 točk. Klemna Prepeliča pa tokrat ni bilo v postavi.

V Španiji pa je Baskonia poskrbela za presenečenje in ekipi CSKAja zadala še drugi poraz v sezoni. Tekma je bila vseskozi zelo izenačena, ekipi sta se izmenjavali v vodstvu, nobena ekipa si ni priigrala velike prednosti. In tudi v zadnjo četrtino sta se ekipi podali z izenačenim rezultatom. Baskonia je bila v zadnjih desetih minutah bolj zbrana od Rusov in se je na koncu veselila težko prigarane zmage s 76:73.