CSKA zlahka odpravil Himki, Olympiacos premagal Efes

Evroliga 13. Dec 201819:42 > 20:05
Turkish Airlines EuroLeague

S četrtkovimi obračuni se je začel 12. krog košarkarske Evrolige. CSKA je v moskovskem obračunu pred svojimi navijači z 88:74 odpravil Himki.

Gostje so se na parketu CSKA-ja hitro znašli v zaostanku, domača ekipa pa je prednost znala zadržati vse do konca obračuna. CSKA je ob koncu tretje četrtine povedel že za 23 točk, Himki pa je v zadnjem delu vendarle uspel ublažiti poraz. Gostitelji so sicer zadnje minute odigrali brez nosilcev igre.

Najučinkovitejši pri CSKA-ju je bil s 14 točkami Daniel Hackett, 12 pa jih je dodal Sergio Rodriguez. Pri Himkiju je poškodbo Alekseja Šveda vnovčil srbski branilec Stefan Marković, ki je ob dobrem metu (3/5 za dva, 2/4 za tri in 6/6 s črte prostih metov) dosegel 18 točk.

CSKA ima na drugem mestu evroligaške lestvice deset zmag in dva poraza, Himki pa je s štirimi zmagami in kar osmimi porazi šele na 13.

Na prvi četrtkovi tekmi je Olympiacos doma z 88:81 premagal Anadolu Efes.