Real Madrid doma gladko ugnal Panathinaikos

Evroliga 19. Dec 201822:59 > 23:15

Evroligaško klasiko med Realom in Panathinaikosom je gladko pred domačimi gledalci dobil Real, ki je slavil z 89:68. Do zmag na današnjo sredo so prišli še Bayern, Maccabi in Žalgiris.

Real Madrid, trenutno drugouvrščena ekipa Euroleague je pred domačimi gledalci prišel do gladke zmage proti Grškemu Panathinaikosu. Galaktiki so slavili z 89:68 in se s tem še utrdili na drugem mestu.

Španci so odlično pričeli tekmo in po dobri polovici prve četrtine že vodili z 18:4, na koncu so četrtino dobili s 23:10. Tudi v drugi so bili domačini boljši in so prišli do +20, vendar so se zeleno-beli zbrali in do konca polčasa rezultat znižali na -12.

Drugi polčas je grški ekipi vlil nekaj upanja, saj so po dolgem času prišli na enomestno razliko, a kaj ko je Real vse skupaj hitro spremenil sebi v prid in znova pobegnil ter na krilih odlične zadnje četrtine slavil s kar 21 točkami naskoka.

Pri belem baletu so bili razpoloženi skoraj vsi košarkarji, ki so si lepo porazdelili točke. Anthony Randolph je dosegel 5 točk. Klemen Prepelič pa se v dveh minutah in pol ni vpisal med strelce.

Pri Panathinaikosu sta bila razpoložena zgolj Keith Langford (20 točk) in Nick Calathes (17 točk).