Omić iz Budućnosti v Olimpio iz Milana

Evroliga 2. Jan 201916:16 > 16:23
KK Budućnost Voli

Košarkar Alen Omić je še tretje leto zapored klub zamenjal med sezono. 26-letni center se iz Budućnosti seli k Olimpii iz Milana, ki sicer nosi sponzorsko ime AX Armani Exchange.

Alen Omić, ki je za Slovenija zaigral na dveh velikih tekmovanjih, je zamenjal klub. Prestop iz podgoriške Budućnosti je najprej prek Twitterja sporočil njegov agent Miško Ražnatović, kmalu zatem pa je novico uradno potrdila tudi Budućnost, kjer je zdaj prvi center nadarjeni Gruzijec Goga Bitadze.

Aktualni prvak Lige ABA bo v četrtek na tekmi 16. kroga Evrolige gostoval prav v Milanu, kar pomeni, da se bo Omić hitro srečal s svojimi starimi soigralci. Olimpia je v Evroligi zaenkrat na devetem mestu, Budućnost pa na 15. V klubu iz črnogorske prestolnice so po seriji slabih rezultatov zamenjali tudi trenerja. Namesto Aleksandra Džikića je prišel Jasmin Repeša, ki je v svoji karieri vodil tudi italijansko Olimpio.

Omić s prestopom nadaljuje s tradicijo menjave kluba med sezono. Lani je tekmovalno leto pričel pri Hapoelu iz Jeruzalema, nato pa se priključil Crveni zvezdi. Leto poprej je sezono začel pri Anadolu Efesu, zatem pa bil posojen Unicaji iz Malage. V svoji karieri je igral še za Gran Canario, v Sloveniji pa je člansko košarko igral pri Union Olimpiji in Zlatorogu. Omić je ob vstopu v leto 2019 sporočil še novico, da pričakuje prvorojenca.