PAO in CSKA gladko, Barca in Maccabi s težavo do zmage

Evroliga 9. Jan 201919:50 > 19:52

Z zadnjimi današnjimi štirimi tekmami se je končal 17. krog Euroleague, kjer pa tokrat do večjih presenečenj ni prišlo. CSKA in Panathinaikos sta si pred domačimi gledalci zagotovila gladki zmagi. Z nekaj več dela pa sta do zmag prišla Maccabi in Barcelona.

CSKA, ki v zadnjem obdobju ni v preveč blesteči formi je tokrat gostoval pri zadnjeuvrščeni Darusafaki in brez večjih težav vknjižil novo zmago. Moskovčani so vse od samega začetka prevladovali in imeli tekmo pod nadzorom. Prednost devetih točk so si priigrali že v prvi četrtini in le to do konca tekme počasi samo še povečevali in na koncu slavili z 80:65.

Podoben scenarij kot v Turčiji so videli tudi gledali v Atenah, za razliko, da je v Grčiji domača ekipa bila tista, ki je prevladovala. Panathinaikos je namreč v prvi četrtini opravil največji del posla povedel za 11 točk in potem to prednost držal vse do konca tekme. Nemški Bayern bližje kot na šest točk zaostanka ni uspel priti, na koncu sta se ekipi zaustavili pri rezultatu 77:67.

Veliko bolj vroče in napeto je bilo v Tel-Avivu, kamor je na gostovanje prišla Budučnost. Črnogorci pod vodstvom Jasmina Repeše so dobro odprli tekmo in po prvih desetih minutah vodili s šestimi točkami prednosti. Le to so domači do polčasa prepolovili. Izenačeno srečanje se je nadaljevalo tudi v tretji četrtini, ko se je Maccabi približal na samo točko zaostanka. V zadnji četrtini pa so vendarle zaigrali še bolje in nekaj minut pred koncem prišli do vodstva s +9, kar pa je bilo za Budučnost preveč. Na koncu je Maccabi doma slavil z 81:76. Ob porazu gostov ni bilo dovolj niti 25 točk, ki jih je dosegel Norris Cole.

Na zadnji tekmi kroga je Milano našega Alena Omiča moral priznati premoč Barceloni in Jaki Blažiču. V prvem polčasu je bila tekma zelo izenačena nobena izmed ekip si ni priigrala večje prednosti od +5. Kot se je kasneje izkazalo je bil ključni trenutek tekme, celotna tretja četrtina v kateri je Barcelona dosegla 29 točk in prišla do osmih točk prednosti. V zadnji četrtini Milančani niso zbrali dovolj moči, da bi lahko rezultat izenačili. Najboljši strelec Kataloncev je bil Thomas Heurtel z 21 točkami, pri domačih pa Mika James, ki jih je prispeval 20. Oba Slovenca se na tekmi nista vpisala med strelce.