Gray Mortimore/Getty Images

Košarka

10.01.2019 | 20.06

Sijajni Micić popeljal Efes do zmage nad Himkijem

Košarkarji Efesa so na tekmi 18. kroga Evrolige z 81:72 ugnali Himki. V dresu carigrajskega kluba se je s sijajno predstavo je izkazal srbski branilec Vasilije Micić.

Vasilije Micić, Anadolu Efes

Turkish Airlines EuroLeague

Micić je bil s 16 točkami, osmimi podajami in eno ukradeno žogo tudi najkoristnejši igralec na tekmi. Njegov koeficient uspešnosti je znašal 21.

Razlog za nekoliko slabšo predstavo Himkija je bila zagotovo tudi odsotnost prvega zvezdnika Alekseja Šveda. Zasedba iz Moskve je doživela 11. poraz v evroligaški sezoni, Efes pa je prišel do tretje zaporedne zmage in skupno 12 v Evroligi.

Ekipa iz Carigrada je že v prvi četrtini povedla z devetimi točkami, a so se Moskovčani do konca polčasa vrnili in na odmor odšli z dvema točkama zaostanka (36:34).

Efes je v drugem polčasu dvignil ritem igre in hitro prišel do prednosti 17 točk (57:40). Gostitelji so nato brez težav tekmo pripeljali do konca in se razveselili zmage.

Pri Himkiju je bil ob odsotnosti Šveda s 14 točkami in devetimi skoki najbolj razpoložen Jordan Mickey.