Real prekinil urok in ugnal Olympiacos

Evroliga 10. Jan 201922:45 > 22:54
Turkish Airlines EuroLeague

Real Madrid je na tekmi 18. kroga Evrolige po skorajda dveh letih ugnal velikega rivala Olympiacos iz Pireja s 94:78. Kraljevi klub se je z zmago učvrstil na drugem mestu.

Grška ekipa je bila pred današnjim obračunom v seriji treh zaporednih zmag na medsebojnih tekma, slavili so tudi v Madridu. Zaradi tega je bil aktualni evropski prvak zagotovo še dodatno motiviran. Gostitelji so dobili vse štiri četrtine in vodili praktično celo tekmo. Olympiacos se sicer uklonil vse do zadnjih pet minut, zmaga Reala pa vseeno ni bila nikoli pod vprašajem.

Prvo ime tekme je bil s 16 točkami Anthony Randolph, pri gostih pa je 15 točk vpisal Zach LeDay.

Real je s 15 zmagami in tremi porazi na drugem mestu Evrolige, naslednji petek pa gostuje v Podgorici, kjer se bo pomeril z Budućnostjo. Olympiacos je z 11 zmagami in sedmimi porazi peti, v naslednjem krogu pa ga čaka Himki.