Maccabi in Olympiakos slavila doma, Fener pa v Španiji

Evroliga 17. Jan 201919:54 > 19:55

Na preostalih treh četrtkovih tekmah Euroleague smo lahko videli tri dokaj gladke in suverene zmage. Maccabi je doma s kar 16. točkami ugnal Barcelono, Olympiakos je bil doma uspešnejši od Khimkija. Gran Canaria pa je doma položila orožje pred prvouvrščenim Fenerbahčejem.

Fenerbahče se je pričakovano veselil visoke zmage v gosteh proti Gran Canarii, ki je bila skozi celotno srečanja v podrejenem položaju in končni rezultat je temu primeren. Varovanci Željka Obradoviča, ki so še naprej daleč najbolj suverena ekipa v ligi so slavili z 82:64.

Pri Turkih sta izstopala Jan Vesely (13 točk) in Nikola Kalinič (16 točk). Ne glede na rezultat pa je bil prvi strelec srečanja domači košarkar Kim Tillie z 21 točkami, a kaj ko ni imel prave pomoči soigralcev.

V Tel-Avivu so gledalci pričakovali veliko bolj izenačeno srečanje, kot je na koncu dejansko bilo. Maccabi, ki je v zadnjem obdobju v odlični formi predvsem pred domačimi gledalci je dobesedno pohodil Barcelono, ki je na koncu izgubila s kar 16. točkami razlike. Prva četrtina je bila še dokaj izenačena, v drugi pa je sledila izraelska rapsodija. Domači so drugo četrtino dobili s 34:15 in na odmor odšli s prednostjo +22. Da je bilo vse skupaj še bolj boleče se na začetku drugega polčasa niso nikakor zadovoljili s to prednostjo in le to povečali celo na +38.

V zadnji četrtini so Izraelci vendarle popustili in Barcelona je konkretno omilila svoj poraz in na koncu izgubila “samo” z 99:83. Jaka Blažič je za Barcelono v slabih 16. minutah dosegel 7 točk.

Daleč najmanj košev danes so gledalci videli v Pireju, kjer je Olympiakos sicer doma suvereno ugnal Khimki iz Moskve z 71:57. Tekmo so Grki dobili predvsem zaradi dobrega začetka tekme in odličnega uvoda v drugi polčas. Pred zadnjo četrtino so vodili z 19. točkami prednosti in tekmo na koncu mirno pripeljali do konca.

Po točkah je na srečanju daleč najbolj izstopal Jordan Mickey, ki je za rusko ekipo dosegel 21 točk.