Real Madrid ohladil razigrani Efes, Randolph do 24 točk

Evroliga 24. Jan 201922:57 > 22:59
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkarji Real Madrida so na enem izmed derbijev 20. kroga Evrolige doma z 92:84 premagali Anadolu Efes.

Aktualni evropski prvaki so prišli do 16 zmage v letošnji sezoni najelitnejšega košarkarskega tekmovanja na stari celini, Efes pa je doživel prvi poraz po štirih zaporednih zmagah.

Gostje so bili sicer na začetku obračuna boljši nasprotnik, njihova najvišja prednost pa je znašala šest točk. Real je v zaključku prvega polčasa zaigral bolje in z delnim izidom 7:0 prišel do popolnega preobrata (37:35) in najavil boljšo predstavo v nadaljevanju.

V 33. minuti je bil rezultat še vedno izenačen (72:72), nato pa so galaktiki s serijo devetih zaporednih točk tekmo odločili v svojo korist. Turki so Madridčanom dopuščali predvsem preveč skokov v napadu, kar je bilo na koncu tudi odločilno.

Gostitelji so skok dobili s kar 40-19, prvo ime tekme pa je bil s 24 točkami Anthony RandolphSergio Llull jih je dodal 19, Walter Tavares pa 10.

Pri gostih je bil z 21 točkami, petimi podajami in skokom najboljši Vasilije Micić.

Poglejte si vse rezultate in lestvico Ervolige.