Fenerbahče brez Veselya približno šest tednov

Evroliga 30. Jan 201912:28 > 12:39
Turkish Airlines EuroLeague

Češki center Jan Vesely je prestal operacijo kolena, zaradi katere pa bo odsoten od pet do šest tednov.

Danes se je pojavila novica o zdravstvenem stanju Jana Veselya. Center turškega Fenerbahčeja, ki trenutno tudi vodi v Euroleague po rednem delu sezone je prestal operacijo meniskusa in bo do nadaljnega odsoten z igrišč. Njegova rehabilitacija bo trajala od pet do šest tednov.

To je zagotovo boleč udarec za trenerja evropskih klubskih podprvakov Željka Obradoviča, ki je tako za mesec in pol ostal brez enega svojih najboljših košarkarjev.

Fener se bo brez Veselya nekako še znašel v domačem državnem prvenstvu, vendar veliko težje jim bo v Euroleague, kjer so trenutno sicer prvi pred Realom. Prav veliko tekem Vesely ne bo izpustil, ker v februarju dvojnega sporedu ne bo, prav tako pa bodo klubi en teden prosti zaradi obveznosti v domačem pokalu.

Čeh bo tako že prvič manjkal jutri proti Bayernu potem pa bo zagotovo izpustil obračune proti Panathinaikosu, Darussafaki in Efesu. Do derbija z Realom, ki je na sporedu 7. marca pa obstaja možnost, da se Vesely morda že vrne.