Real najprej zapravil +16, a na koncu vseeno slavil

Evroliga 1. Feb 201920:15 > 20:16
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkarji madridskega reala so na tekmi 21. kroga Evrolige v Carigradu s 86:82 ugnali zadnjeuvrščeno Darušafako. Tekmo je z izjemno drugo četrtino zaznamoval Klemen Prepelič, ki je v tem delu srečanja vpisal vseh svojih 10 točk.

Aktualni evropski prvaki so omenjeno drugo četrtino dobili s 30:22 do odmora pa si priigrali 15 točk naskoka (38:53). Klemen Prepelič je vseh svojih 10 točk vpisal med 14. in 18. minuto.

Vse do zadnje četrtine je delovalo, da je Real na poti do lahke zmage, nato pa so se Turki razigrali. Branilec Toney Douglas je zadel tri trojke, prav on pa je 38 sekund pred koncem tudi poskrbel za izenačenje na 82:82.

V zadnjem napadu na tekmi se je nato izkazal Anthony Randolph, ki je Douglasu ukradel žogo, Facundo Campazzo pa je z dvema zadetima prostima metoma potrdil 17. zmago kraljevega kluba v tej sezoni.

Pri Madridčanih sta bila s po 15 točkami prva strelca Randolph in Tompkins.

Oglejte si še preostale rezultate in lestvico Evrolige.