Himki v zadnji minuti utišal Moračo

Evroliga 7. Feb 201918:37 > 20:46
KK Budućnost Voli

Košarkarji Himkija so na tekmi 22. kroga Evrolige na gostovanju v Podgorici z 98:90 premagali Budućnost.

Morača je tokrat gostila zelo zanimiv obračun, ki se je prelomil šele v zadnji minuti. Košarkarji Himkija so takrat v napadu odigrali sanjsko, Budućnost pa je naredila preveč napak in doživela 16. poraz v evroligaški sezoni.

Tekmo so bolje začeli Rusi, ki so hitro povedli s 5:0, nato pa so se prebudili tudi gostitelji. Prva četrtina se je končala z rezultatom 20:22, napeto pa je bilo tudi v nadaljevanju. Budućnost je igrala zelo organizirano in prišla do preobrata ter celo povedla s 43:37. Nato so gostitelji spet popustili in na odmor odšli le s točko prednosti – 46:45.

V tretji četrtini je Budućnost trikrat povedla s šestimi točkami prednosti, a se je Himki po minuti odmora prebudil in po nekaj trojkah povedel s 66:65. Gostje so v zadnjo četrtino vstopili s prednostjo treh točk (65:68).

Zadnji del igre je bil pričakovano zelo napet, končnica pa je bila infarktna. Igralo se je koš za koš, pomembno trojko pa je 48 sekund pred koncem zadel branilec Himkija Stefan Marković. V naslednjem napadu je pri Budućnosti napako storil Edwin Jackson, ki je zapravil žogo, Rusi pa so znova prišli do treh točk. Tokrat se je s prodorom izkazal Jordan Mickey, ki je izkoristil še prosti met, in obračun je bil odločen. Končni rezultat je z dvema zadetima prostima metoma postavil Dee Bost.

Pri domačih je z 20 točkami blestel Norris Cole, pri gostih pa je bil s 25 točkami junak Mickey. Budućnost po 16. porazu v sezoni ostaja pri šestih zmagah in je na predzadnjem mestu, Himki pa najdemo na 12. mestu, danes je vpisal deveto zmago v evroligaški sezoni.

Slovenski član strokovnega štaba Himkija Jure Drakslar je Sportklubu razkril, da bo superzvezdnik Himkija Aleksej Šved manjkal še do februarja, sezono pa je zaradi poškodbe kolka že sklenil drugi najboljši strelec ekipe Anthony Gill.

Oglejte si vse rezultate in lestvico Evrolige.