Fenerbahce suvereno, CSKA dobil derbi

Evroliga 8. Feb 201920:55 > 21:09
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkarji Fenerbahceja so si z 19. zmago že zagotovili končnico. Klemen Prepelič dober, a Real se vrača s porazom.

Prvi dve tekmi Evrolige današnjega dne sta končani. V derbiju je CSKA v končnici strl odpor Madridčanov, ki so na polčasu vodili za 6 točk. V tretji četrtini so Moskovčani prišli do preobrata, nato pa s prostim metom Willa Clyburna 3 sekunde pred koncem potrdili zmago. S sedemnajstimi so se tako prebili na drugo mesto lestvice, ki si ga delijo ravno z Realom. Klemen Prepelič je že v prvem polčasu zadel dve trojki, do konca tekme pa je v 13. minutah dosegel 10 točk. Za CSKA Nando De Colo 21 točk, za goste pa Anthony Randolph 20.

CSKA – Real Madrid 82:78

Fenerbahce je suvereno odpravil Panathinaikos. Trener gostov Ricki Pitino se s taktičnimi prijemi ni proslavil, saj je bil Željko Obradović pripravljen na vse možnosti. Panathinaikos je del tekme igral tudi s consko obrambo 2-3, kar pa ni prineslo uspeha. Še več, Fenerjeva trojka je bila ob koncu tekme 41%, zadeli so jih 12. S to zmago so si že zagotovili mesto med osmerico v končnici. Obradović je na parket poslal vseh 12 košarkarjev, med drugim je prve minute zaigral Tarik Biberović, ki je dosegel dve točki. Košarkar rojen v BIH je konec leta 2017 prestopil v Fenerbahce in s turško ekipo podpisal pogodbo za 5 sezon.

Fenerbahce- Panathinaikos  85:66