Barca in CSKA meljeta dalje, slavila še Efes in Milano

Evroliga 21. Feb 201922:49 > 22:52
Euroleague

Košarkarji Anadolu Efesa so v derbiju 23. kroga Evrolige v Istanbulu premagali Olympiacos s 75:65. CSKA je prepričljivo ugnal Gran Canario s 107:85. Milano je slavil doma proti Maccabiju s 87:73, Barcelona pa proti Baskoniji (77:67).

To je 15 zmaga za turško ekipo, ki je 4. na lestvici, Grki pa so še naprej v krizi po četrtem zaporednem porazu, s čimer si so zakomplicirali boj za mesto v četrtfinalu.

Olympiacos je bil boljši v prvem polčasu, vodili so s 26:18, po odmoru pa je Efes spreobrnil rezultat na 36:35, sredi tretje četrtini pa so vodili že za 10 točk (47:37). Rdeče-beli so se vrnili (51:49), a je v zadnji četrtini Efes odločil tekmo.

Pri zmagovalcih je bil najučinkovitejši Krunoslav Simon s 13 točkami, Adrien Moerman jih je vpisal 12, Shane Larkin in Bryant Dunston pa vsak po 11. Pri ekipi iz Pireja je največ točk dosegel Janis Strelnieks (14), Nikola Milutinov pa 12.

CSKA je v Moskvi rutinsko premagal Gran Canario s 107:85. Trener Dimitris Itoudis je v drugem polčasu ponudil priložnost tudi mladim močem Ivanu Ukhovu, Alexandru Khomenku in Andreiju Lopatinu.

V peti zaporedni zmagi CSKA-ja je bil najučinkovitejši Sergio Rodriguez z 18 točkami, 17 jih je dodal Will Clyburn, Alec Peters pa 15. V vrstah Gran Canarije sta po 13 točk vpisala Kim Tillie in Marcus Eriksson. To je za špansko ekipo že osmi zaporedni poraz.

Milano je z izkupičkom 12-11 na 7. mestu skupaj z Olympiacosom.

Italijani so večji del tekme imeli prednost, največ pa so vodili za +9. Maccabi je v 36. minuti tudi vodil (71:70), nato pa so domači s serijo 12:2 prišli do ključne prednosti (82:73) nekaj več kot 2 minuti do konca srečanja.

Mike James je bil najučinkovitejši igralec pri Armaniju z 19 točkami, Curtis Jerrells je dodal 16 točk, Jeff Brooks pa 15. Pri gostih je največ točk vpisal Scottie Wilbekin (20), Michael Roll pa 16.

Barcelona melje dalje. Prišla je do svoje prve zmage proti Baskoniji po letu 2013.

Katalonci so odlično odigrali prvo četrtino in so po 10 minutah vodili z 22:9, na odmor pa odšli z 20 točkami prednosti (46:26). Gostje iz Baskije se v drugem polčasu niso uspeli vrniti na enoštevilčni minus.

Barca nadaljuje odlično serijo rezultatov po osvojeni lovoriki v Kraljevem pokalu. Vpisali so tretjo zaporedno zmago v elitnem klubskem tekmovanju. Zdaj so pri izkupučku 14-9, 5. na lestvici. Baskonija je z izkupičkom 11-12 na sredini lestvice.

Pri Blaugrani sta bila najučinkovitejša Kevin Seraphin in Pau Ribas s po 15 točkami, Thomas Heurtel je dosegel 11 točk, 5 skokov in 9 asistenc v 20 minutah. Pri Baskoniji je Shavon Shields dosegel 18 točk, Darrun Hilliars pa 12.