Budućnost znova prekratka, tokrat boljši Žalgiris

Evroliga 22. Feb 201921:07 > 21:12
KK Budućnost Voli

Košarkarji Budućnosti v Evroligi še naprej ostajajo brez gostujoče zmage. V 23. krogu jih je v Kaunasu s 84:76 premagal Žalgiris. Tekmo je zaznamoval debi košarka Budućnosti Fedorja Žugića, ki je postal najmlajši debitant v zgodovini tega elitnega tekmovnaja.

Pri Žalgirisu je z 21 točkami navdušil Brandon Davis, 16 pa jih je dodal še Marius Grigonis. Pri Budućnosti je bil razigran Norris Cole (26 točk), 12 pa jih je dodal Edwin Jackson.

Trener Budućnosti Jasmin Repeša je imel pred začetkom tekme velike težave s sestavo udarne peterke, saj so bili zaradi reprezentančne tekme Črne gore odsotni Petar Popović in Suad ter Seah Šehović. Ob tem sta imela med tednom z virozo težave še Filip Barović in Danilo Nikolić.

Podgorićani so v Kaunasu zaigrali tudi z novincem Devinom Williamsom in se dobro upirali Žalgirisu. Domača ekipa je bila favorit, Budućnost je namreč premagala tudi na gostovanju v prvem delu sezone.

Gostje so v zadnjo četrtino vstopili z vodstvom z 62:60. Osrednja igralca aktualnih prvakov Lige ABA sta bila Norris Cole (26 točk) in Edwin Jackson (12 točk). Že omenjeni Williams je dodal ostem točk in sedem skokov.

Bilo je jasno, da bomo spremljali oster boj za zmago, jasno pa je bilo tudi to, da ima Budućnost lepo priložnost, da pride do prve evroligaške zmage v gosteh. Podgoričani so šest minut pred koncem vodili s 67:66, nato pa so gostitelji ob izredni podpori navijačev dali v prestavo višje in z agresivno obrambo povedli z 80:72. Žalgiris je nato tekmo mirno pripeljal do konca, Repeša pa je v končnici v igro poslal mladega Fedora Žugića, ki je postal najmlajši igralec v zgodovini Evrolige.

Repeša je bil po tekmi kljub porazu zadovoljen s prikazanim, naslednja evroligaška tekma za aktualne prvake Lige ABA pa prihaja 1. marca, ko v prestolnico Črne gore prihaja Bayern, ki ga vodi Dejan Radonjić.

Oglejte si rezultate in lestvico Evrolige.