Barci tudi tokrat El Clasico, CSKA brez težav v Pireju

Evroliga 1. Mar 201922:35 > 22:43
Turkish Airlines EuroLeague

Z dvema derbijema se je končal 24. krog Euroleague. V Pireju je do gladke in suverene zmage prišel CSKA. Barca pa je dobila še drugi košarkaški El Clasico v zadnjih dveh tedih.

CSKA je v Pireju prišel do dokaj nepričakovane visoke zmage z 97:81. Ruska ekipa, ki se je s to zmago dodatno malce bolj utrdila na drugem mestu je prikazala odlično predstavo predvsem v drugem polčasu, ko so Olympiacosu nasuli kar 46 točk. Dokaj izenačen prvi del tekme se je končal s prednostjo Moskovčanov za samo eno točko.

Pri gostih so bili strelsko razpoloženi prav vsi ključni igralci ekipe, saj je kar šest košarkarjev preseglo mejo 10 točk. Najboljši indeks +23 je zbral Sergio Rodriguez, ki je zbral 15 točk in k zmagi dodal kar 12 podaj.

Na drugi še bolj vroči tekmi pa se je tekma začela po željah Reala, ki se je še kako jezen želel maščevati Barci za poraz v finalu pokala. Dobro jim je kazalo, vse do konca prvega polčasa, ko so povsem popustili in prednost 8 točk v nekaj minutah izpustili in na odmor odšli z zaostankom -5.

Katalonci so v drugem polčasu prednost najprej povečali, ne za dolgo, saj se je Real vrnil na -5, to pa je bila razlika, ki je galaktiki nikakor niso znali razbiti in na koncu so morali večnim rivalom še enkrat čestitati za zmago. Tokrat so domači slavili s 77:70.

Junak domače zmage je bil Ante Tomič z 22 točkami in 13 skoki. Jaka Blažič tokrat v domačem dresu ni zaigral.