EL: Real se je poigral s Khimkijem, padel Bayern

Evroliga 14. Mar 201919:58 > 20:11
Turkish Airlines EuroLeague

Aktualni evropski prvaki so zanesljivo ugnali Khimki s 100:75 v 26. krogu Evrolige. Žalgiris je v Kaunasu premagal Bayern s 85:79. Efes se je namučil z Maccabijem za zmago z 79:71, Milano je slavil doma proti Olympiacosu s 66:57.

Real je v gosteh deklasiral Khimki s 100:75. Samo v prvih 10 minutah smo spremljali košarko na nivoju Evrolige, ko je bil rezultat 24:22 za Real, od tu naprej pa se je prednost neumorno večala. Španci so odšli na odmor s prednostjo 13 točk. Ob koncu tretje četrtine je bilo že +20, in čeprav so zadnji del odigrali lahkotno so prednost do konca še povečali.

Pri zmagovalci je 22 točk vpisal Causeur Fabien, Gabriel Deck jih je dodal 12 in Trey Thompkins 11. Na drugi strani je Alexey Shved dosegel 21 točk, Malcom Thomas 15 in Stefan Marković 13.

Real je še naprej tretji z izkupičkom 20-6, Khimki je 13 z 9-17. V naslednjem krogu Madridčani gostijo Armani, Khimki pa potuje k Darussafaki.

Žalgiris je odlično odigral prve tri četrtine, pred zadnjim delom je bil na prednosti +16. V zadnji četrtini so Litvanci prišli celo na prednost 18 točk (77:59), takrat pa se je prebudil Bayern in uspel zmanjšati razliko na 5 točk zaostanka v sami končnici (83:78), a prepozno.

V domačih vrstah je Marius Gregonis dosegel 18 točk, dve več od Brandona Davisa. Pri Bavarcih pa je bil najučinkovitejši Nihad Đedović s 17 točkami.

Žalgiris je na 12. mestu z izkupičkom 11-15, ima zmago manj od Bayerna, ki je 11.

V naslednjem krogu Litvanci gostujejo pri neposrednem konkurentu za 8 najboljših Maccabiju, Bayern pa potuje k Olympiakosu.

Anadolu Efes je slavil na gostovanju pri Maccabiju. Domačim je pripadla prva četrtina, ki so jo dobili s 5 točkami prednosti, do odmora je Efes uspel nadoknaditi 3 točke. Po tretji četrtini je bil rezultat izenačen, ko pa je bilo najbolj potrebno, so bili boljši gostje, ki so na koncu prišli do zmage predvsem zahvaljujoč dobri obrambi v drugem delu tekme. To je 200. zmaga v Evroligi za turško ekipo.

Odlično predstavo za Efes je prikazal Vasilije Misić, ki je vpisal 15 točk. 13 točk so dodali še Shane Larkin, Rodrigue Beaubois in Adrien Moerman. Pri Maccabiju  je bil najboljši Tarik Black z 18 točkami, 13 jih je doprinesel Johnny O’Bryant.

Efes je po 26. tekmah na 4. mestu lestvice z izkupičkom 17-9, Maccabi je 9. z 12-14. V naslednjem krogu Efes čaka CSKA, Maccabi pa Žalgiris.