Turkish Airlines EuroLeague

Košarka

15.03.2019 | 21.18

Fenerbahče z odlično končnico premagal Barcelono

Košarkarji Fenerbahčeja so dobili derbi 26. kroga Evrolige proti Barceloni, ki je po preobratu padla s 86:82. V prvem polčasu je odlično igral Jaka Blažič.

Kostas Slukas

V zadnji četrtini sta pri Fenerju ključno vlogo odigrala Kostas Sloukas (22 točk) in Melih Mahmutoglu. Sloukas je s trojko v 38. minuti izenačil na 77, gostitelji pa so nato na krilih Sloukasa prišli še do vodstva. V zadnji minuti se je s trojko izkazal še kapetan Mahmutoglu, ki je tudi odločil tekmo. Turški velikan, ki si je že priboril nastop v končnici, je z zmago le še potrdil vodstvo na lestvici. Fener je zadnjo četrtino dobil s kar 36:21.

Pri Barceloni je bil s 15 točkami prvi strelec Jaka Blažič, ki je odigral izjemen prvi polčas (13 točk), v drugem pa ga je domača obramba zaustavila. Gostje so bili sicer sredi zadnje četrtine blizu zmagi, a prednosti 69:76 niso znali zadržati.

Poglejte si rezultate in lestvico Evrolige.