Higgins v zadnjih sekundah CSKAju prinesel zmago!

Evroliga 19. Mar 201920:00 > 20:12
Turkish Airlines EuroLeague

CSKA je dobil uvodno tekmo 27. kroga Euroleague, ki je bil tudi hkrati derbi kroga. Z 80:78 so slavili na gostovanju pri letos odličnemu Anadolu Efesu, junak tekme pa je bil Cory Higgins s polaganjem dve sekundi pred koncem.

Drugouvrščeni CSKA je dobil obračun proti četrti ekipi Anadolu Efesa. Predstave v zadnjem obdobju so napovedovale izjemno zanimiv dvoboj dveh povsem različnih ekip.

Turki so tekmo odlično odprli in praktično celotno prvo četrtino tudi vodili, le to pa so na koncu dobili z 20:15. V drugi četrtini pa so tudi Moskovčani pokazali svojo moč in v zaključku le tega prišli tudi do prednosti +5.

V drugem polčasu so gostje držali prednost v svojih rokah skozi celotno tekmo. A trdoživi Anadolu Efes je nekako vendarle uspel priti do izenačenja dobrih pet sekund pred koncem tekme. Sledil je napad Rusov, ki ga je dve sekundi pred koncem z dokaj lahkim polaganjem zaključil Cory Higgins in odločil tekmo. Američan je bil tudi najboljši strelec svoje ekipe z 19 točkami.

Prav toliko točk je dosegel tudi Bryant Dunston, ki je bil najboljši strelec domače ekipe.