CSKA-ju nori derbi, Bayern boljši od Barce

Evroliga 21. Mar 201920:05 > 20:10
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkarji moskovskega CSKA so slavili na tekmi 28. kroga Evrolige proti Fenerbahčeju z rezultatom 79:68. Bodučnost je morala priznati poraz Efesu (84:91), Koponen pa je v zadnji sekundi poskrbel za zmago Bayerna proti Barceloni s 73:71. Gran Canaria je z 90:67 premagala Olympiacos.

Obe ekipi sta si že zagotovile mesto v play-offu elitnega tekmovanja, to pa ni bil razlog, da izbranci Dimitrisa Itoudisa in Željka Obradovića odigrali derbi, v pravem pomenu besede.

Po uvodnih 10 minutah je imela prednost ekipa iz Istanbula (14:18), v drugi in tretji četrtini pa so nadzor v Megasport Areni prevzeli domači in povedli (52:48). Vendar pa je v zadnji četrtini Fenerbahče pristisnil in poskrel za dramatično končnico. CSKA je imel pred zadnjo minuto tekme prednost 65:64, nato pa Nicolo Melli zadel prosti met za izenačenje. Tekmo je 25 sekund pred koncem odločil Cory Higgins, ki je za CSKA zadel trojko za 68:65.

Najboljši v domačih vrstah je bil Will Clyburn s 16 točkami, Cory Higgins pa 15. Pri Fenerju je bil najučinkovitejši Nikola Kalinić s 17 točkami.

Za ekipo iz Moskve je to 22 zmaga v Evroligi, Fener pa je utrpel peti poraz.

Bayern Munchen je v Audi Dome gostil Barcelono. Katalonci so imeli v 33. minuti največ 12 točk prednosti, a ekipa Dejana Radonjića je odigrala sijajno končnico tekme in s trojko Vladimirja Lučuća 10 sekund pred koncem po precej časa povedla (70:76). Thomas Heurtel je nato zadel oba prosta meta, Nihad Đedović pa na drugi strani samo enega. To je izkoristil Jaka Blažič in 7 sekund pred koncem izenačil na 71:71. Petteri Koponen, ki je del kariere preživel pri Barceloni, je prevzel odgovornost in v zadnji sekundi Bavarcem prinesel izjemno pomembno zmago.

Koponen je bil tudi najučinkovitejši za domače s 14 doseženimi točkami, prav toliko jih je nasul tudi Devin Booker. Za ekipo Svetislava Pešića pa sta največ točk dosegla Ante Tomić in Thomas Huertel (13).

Barcelona je peta z izkupičkom 16-12, Bayern je s 13-15 na ekipami, ki so v play-off coni.

Tekma v Morači ni bila rezultatskega značaja. Anadolu Efes si je že zagotovil mesto v play-offu, Bodućnost ostaja na 15. mestu.

Vendar so se izbranci Jasmina Repeše dostojno borili in se po zaostanku 13 točk po tretji četrtini v zadnjem delu uspeli vrniti, na koncu so izgubili za 7 točk.

Najboljši posameznik v vrstah istanbulske ekipe je bil srbski košarkar Vasilije Micić z 18 točkami. Tibor Pleiss je dosegel 16 točk in Bryant Dunston 14. Za Bodućnost je 17 točk vpisal Edwin Jackson, Goga Bitadze pa 16.