CSKA dobil moskovski derbi, Bayern ostal brez končnice

Evroliga 29. Mar 201920:19 > 20:25
Sebastian Widmann/Bongarts/Getty Images

Košarkarji CSKA-ja so si z zmago proti Himkiju z 80:72 že zagotovili drugo mesto po rednem delu sezone.

Gostje so skozi vso tekmo dominirali predvsem v skoku, Himki pa je na drugi strani prepogosto izgubljal žogo. Domača ekipa je do konca tekme kar 14-krat zapravila žogo. Pomemben podatek so tudi točke po prostih metih. CSKA jih je dosegel kar 31.

Pri CSKA-ju je bil s 14 točkami najuspešnejši Nando De Colo. Pri poražencih je po pričakovanjih izstopal Aleksej Šved, ki pa je v zaključku tretje četrtine zgrešil nekaj pomembnih metov.

Darušafaka je pred svojimi navijači prišla do zmage proti Bayernu, ki je padel z 92:87. Ekipa Dejana Radonjića je tekmo odlično začela in večino časa diktirala ritem igre. Darušafaka je v drugem polčasu uspela izničiti zaostanek in na koncu prišla celo do zmage.

Toney Douglas je pri Darušafaki izstopal s 26 točkami, pri Bayernu pa jih je 23 dosegel Petteri Koponen.

Bayern je s porazom zapravil vse možnosti za uvrstitev v končnico, Darušafaka pa je kljub zmagi še naprej zacementirana na zadnjem mestu.

Poglejte si preostale rezultate in lestvico Evrolige.